Bohatá história

Spoločnosť Cevaservis a.s. má dlhú históriu, ktorá siaha až do roku 1928. Vtedy bola založená prvá cementáreň na Slovensku, ktorá sídlila v dnešnom areali Cevaservisu. Iniciátormi, ktorí vložili počiatočný kapitál do jej výstavby, boli Handlovské uhoľné bane, účastinná spoločnosť a Česká poisťovňa Union. Časť pozemkou pôvodne patrili do veľkostatku grófa Károliho.

V novom štáte sa rozbehol proces industrializácie Slovenska. S tým súvisel aj nárast výstavby v Bratislave, ktorá sa stala z provinčného mesta centrom slovenskej časti novej republiky. Vzhľadom k náročnosti realizácie cementárne sa na jej výstavbe podieľalo viacero firiem, ktoré v časoch 1. ČSR patrili k špičke vo svojom odbore, zväčša aj v celoeurópskom meradle. Ako napríklad rakúska stavebná firma Ed Ast & Co., strojnícka firma Fellner & Ziegler, První brněnská strojírna, Škodove závody z Plzne a veľa ďalších. Projektovú dokumentáciu stavby výrobnej časti zhotovili vo firme Pittel & Braussewetter pod vedením Karla Leubnera.

Napriek skutočnosti, že sa jednalo o výrobnú stavbu, bolo jej architektonické stvárnenie veľmi pôsobivé. Vzhľadu objektu dominovala slinková hala, ktorej južná a najmä východná stena bola bez tehlových výplní a tvorila tak mimoriadne pôsobivé stĺporadie. Objekt svojou koncepciou pripomínal päťloďovú bazilikálnu stavbu. Cementáreň pôsobila až do 80. rokov 20. storočia, kedy bola výroba ukončená.

Po ukončení výroby cementu v Stupave vznikol podnik Cevaservis, ktorý sa zameriaval na služby v oblasti údržby a opravy technológiu spojených s výrobou cementu. Spoločnosť Cevaservis a.s. bola založená v roku 1993 a odvtedy sa rozvíjala až do dnešnej podoby. K deväťdesiatemu výročiu založenia Stupavskej cementárne bola zhotovená historická Kniha: Stopy Stupavskej cementárne (Svetozár Prokeš, Ivan Klas, Veronika Chládeková, Martin Muráni, 2021).

Viac sa môžete dozvedieť tu: Historická kniha venovaná deväťdesiatemu výročiu Stupavskej Cementárne.

O nás

Spoločnosť Cevaservis je lídrom v oblasti prenájmu komerčných nehnuteľností v Stupave. Ponúkame širokú škálu nehnuteľností na prenájom, vrátane kancelárií, obchodných priestorov, skladov a výrobných hál. Strategicky polohovaných v blízkosti Bratislavy. Máme rozsiahle skúsenosti v oblasti komerčných realít, ako napríklad Multifunkčné projekty, administratívne projekty, rezidenčné projekty, logistické a priemyselné projekty, retailove projekty. Sme aktívni vo všetkých segmentoch realitného trhu. Venujeme sa aj kúpe a predaju nehnuteľností, developmentu projektov, investovania do nehnuteľností a revitalizáciu životného prostredia a zeleným iniciatívam.

Pomôžeme vám nájsť to pravé miesto pre vaše podnikanie, ktoré bude spĺňať vaše potreby a rozpočet.

Ak máte záujem o prenájom komerčnej nehnuteľnosti, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám poskytneme viac informácií o našich službách a pomôžeme vám nájsť to pravé miesto pre vaše podnikanie.

30+

rokov skúsenosti

100+

spokojných klientov

8+

objektov

80+

kancelárii
alternative
28000+ m2 na prenájom
alternative
Jednotka v Stupave v komerčnom prenajme
alternative
15 min od Bratislavy
Prenájom nehnuteľnosti
alternative
Prenájom voľných plôch
alternative
Kúpa a predaj nehnuteľnosti
alternative
Development projektov
Investovanie
do nehnuteľnosti
Revitalizácia životného prostredia a zeleným iniciatívam

Aktuálne sme v Stupave

...
V ploche m2 na prenájom
...
V počte priestorov na prenájom

Nájdete u nás

Kaviareň
Reštaurácia
Účtovné služby
Posilňovňa
Servis automobilov
Dostupné parkovanie
SPÄŤ